Remaster Alana Wakea zamíří i na konzole PlayStation

Daniel Rys
30. 09. 2021 14:58
Remaster Alana Wakea zamíří i na konzole PlayStation

Dnes již kultovní akční thriller se po více než jedenácti letech dočká své vylepšené verze. O tom, že je remaster ve vývoji, se již pár měsíců spekulovalo. Oficiálně ale informaci potvrdil samotný Sam Lake, designér, který stojí za původní verzí Alana Wakea.

K odhalení došlo poměrně netradičně.

Obsah článku

A to konkrétně formou otevřeného dopisu nejskalnějším fanouškům na blogu The Sudden Stop, který se věnuje výhradně hrám od finského studia Remedy.

Co se změní?

Původně se jednalo o exkluzivitu na Xbox 360, remasterovanou hru si však budou moci užít jak PC hráči, tak vlastníci staré i nové generace konzolí. Na zařízení od japonského Sony se tak Alan Wake podívá vůbec poprvé, a to rovnou ve velkém stylu. Hra nabídne kromě grafického vylepšení podle dnešních standardů (tedy kvalitnějších textur a 4K rozlišení) třeba také originální komentář otce původní verze Sama Lakea či příběhová rozšíření The Signal a The Writer. Třešničkou na dortu je potom podpora nových funkcí ovladače DualSense jako jsou adaptivní spouště a haptická odezva, což se projeví například při používání svítilny, která je esenciální součástí gameplaye.

Scéna ze hry Alan Wake Remastered.

Kromě všech zmíněných vylepšení bude ve hře také pár věcí scházet. Konkrétně se jedná o téměř všudypřítomný product placement kterým byla původní verze Alana Wakea nechvalně proslulá. Vývojáři se rozhodli další spolupráce neuzavírat a původní značky nahradit novými, fiktivními. Další (pro tuzemské hráče) důležitou ztrátou je také absence české lokalizace.

Alan Wake Remastered vyjde už 5. 10. na PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X a S a Xbox One. PC verze bude dostupná exkluzivně na Epic Games Store.

Podívejte se, jak se Alan Wake vrací po 13 letech na televizní obrazovky.

Štítky: PlayStation

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

houdek442

Už se nemohu dočkat na druhý díl!

30. dubna 2022 08:39
* Povinné položky

Michal

Už je doma a fakt stojí za to! Můžu každýmu doporučit. 🙂

07. prosince 2021 15:24
* Povinné položky