Seriál Strážci vesmíru na Netflixu! Příběh, obsazení, postavy

Vojtěch Mišura
05. 04. 2024 12:57 Aktualizováno
Seriál Strážci vesmíru na Netflixu! Příběh, obsazení, postavy

V dubnu letošního roku se na Netflix vrací seriál, kvůli kterému děti v 90. letech vstávaly o víkendu na sedmou. A to jen aby si nenechaly ujít nový díl o téhle barevné partičce, která každému monstru nakopala zadek.
Strážci vesmíru se brzy stali generačním fenoménem.

Obsah článku

Od té doby ale uběhlo dlouhých 30 let. A právě k tomuto výročí vyjdou speciální díly, a to s původní sestavou herců a postav včetně Rity a věčně zmateného robůtka Alphy!

Seriál Strážci vesmíru Once and Always Příběh

Planeta země je opět ohrožena. S využitím magických krystalů a mocné síly Megazordu proti temným a nebezpečným démonům vesmíru. Spolu s drtivou mocí prehistorických monster přichází neohrožení a stateční zachránci ve službách Zordona. Strážci vesmíru jsou znovu připraveni bojovat i za vás na Supermaxu!

Těmito slovy hřímala devadesátková televizní upoutávka z rozrnělé CRT obrazovky, aby nalákala diváky na nový díl akčního seriálu. A povedlo se! Od roku 1993 bylo pro fenomenální úspěch značky natočeno dalších 30 sérií, nejnovější z nich Power Rangers Cosmic Fury bude mít na Netflixu premiéru v říjnu 2023.

Ještě předtím se ale na obrazovky dostane projekt, který si nemůže ujít žádný fanda původní skvadry. Strážci vesmíru jsou znovu povoláni do služby poté, co se zlovolná čarodějnice Rita opět osvobodila a v novém těle zase ohrožuje naší matičku Zemi. A kdo jiný by jí v tom měl zabránit, než ti nejpovolanější - strážci z první a druhé série, kteří s bojem s Ritou mají bohaté zkušenosti.

Seriál jako by z oka vypadl původnímu zpracování, včetně trochu laciných triků a schválně přehnané choreografie. Ale to přesně k legendárnímu seriálu patří a je fajn, že se tvůrci nesnažili seriál přetvořit v něco moderního jako se o to pokusili při zpackaném filmu Power Rangers: Strážci vesmíru z roku 2017.

Strážci vesmíru po 30 letech od premiéry původního seriálu

Seriál Power Rangers Netflix 2023 Premiéra

Nový seriál bude mít pouze dva díly, které budou na Netflixu ke zhlédnutí od 19. dubna 2023. Nejde tedy o plnohodnotnou sérii, ale o poctu původnímu projektu, který letos slaví kulaté třicáté narozeniny.

Seriál Power Rangers Once and Always Obsazení

Přestože se tvůrci snažili obsadit co nejvíce původních herců, ve třech případech se jim to nepovedlo. U dvou strážců už to naneštěstí ani není možné. Oblíbený zelený strážce Jason David Frank bohužel v roce 2021 spáchal sebevraždu a svou nejslavnější roli si tak už nikdy nezahraje. V roce 2021 tragicky zahynula žlutá strážkyně (Karan Ashley) při autonehodě.

Další oblíbenkyně, představitelka růžové strážkyně Kimberley alias Amy Jo Johnsonová se natáčení neúčastnila z osobních důvodů. V jejich rolích se tak objeví strážci z druhé série, v případě žluté strážkyně pak její seriálová dcera…

Strážci vesmíru Netflix herci a postavy

  • Červený strážce (Rocky) - Steve Cardenas
  • Černý strážce (Zack) - Walter Jones
  • Modrý strážce (Billy) - David Yost
  • Žlutý strážce (Trini) - Thuy Trang
  • Růžový strážce (Kate) - Catherine Sutherland
  • Zelený strážce (TBA) - TBA
Modrý, červený a růžový strážce vesmíru v novém seriálu na Netflixu.

Seriál Strážci vesmíru Once and Always nepřátelé

V roli záporáků se dočkáme úžasně ukřivděné čarodějnice Rity v podání Barbary Goodson, které její znovuvzkříšení tentokrát netrvalo 10 000 let jako v původním seriálu, ale pouze třicet! I tak je ale pořádně naštvaná a připravená rozdrtit planetu Zemi na cimpr campr. V tom jí budou pomahat její staří pohůnkové včele s Goldarem, Scorpionem nebo Lokarem.

Chybět nebudou ani kovoví paňácové formelíni, aby se v duchu svých nejlepších tradic objevili náhodně v parku a následně byli během vteřiny zlikvidováni. Rita samozřejmě nezapomněla ani svá kouzla. V boji proti jejím zvětšeným monstrům strážcům pomohou jednak jejich roboti v podobě pravěkých zvířat, a samozřejmě také nejultimátnější zbraň ze všech: neporazitelný Megazord. Vše je přesně takové, jak jsme zvyklí!

O to víc už se nostalgického seriálu nemůžeme dočkat! Jednou strážce, navždy strážce!

Mighty Morphin Power Rangers: Once and Always Trailer 2023

Jestli vás článek naladil na nostalgickou vlnu, přečtěte si také článek o dalším fenoménu přelomu tisíciletí 5 důvodů, proč je Hogwarts Legacy splněným snem každého Potterheada.

Štítky: Netflix

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.