XDefiant: Dojmy z hraní otevřené bety

Martin Bizoň
30. 06. 2023 18:00
XDefiant: Dojmy z hraní otevřené bety

Studio Ubiosft přibližně před dvěma lety oznámilo novou hru ze světa Toma Clancyho. Jedná se o free-to-play multiplayerovou střílečku zvanou XDefiant, ve které se hráči utkají v soubojích 6 proti 6. Nedávno byla k dispozici otevřená beta a my jsme hru samozřejmě vyzkoušeli. Pojďme si tedy povědět, jaké jsou naše dojmy z hraní.

Obsah článku

XDefiant - Frakce

XDefiant je jakousi směsicí několika Ubisoftích her. Ve hře totiž najdete frakce zastupující známé tituly, mezi které patří například The Division, Splinter Cell či Ghost Recon. V době hraní otevřené bety bylo na výběr 5 frakcí: Cleaners, Echelon, Libertad, Phantoms a Dedsec. Každá z frakcí navíc disponuje unikátními schopnostmi. Cleaneři mají například ohnivý dron, Echeloni neviditelnost a odbojáři Libertadu zas pokládají těžké bariéry.

XDefiant - Zbraně 

Po vzoru ostatních multiplayerových stříleček si i v XDefiantu můžete libovolně upravovat zbraně. Váš arsenál tvoří primární zbraň, sekundární zbraň a granát, přičemž na výběr je ze všech klasických kategorií. Do boje můžete tedy vyrazit s puškou, brokovnicí, těžkým kulometem nebo třeba SMGčkem. Zbraně lze navíc měnit i během boje.

XDefiant: Herní módy

Herních módů je ve hře pěkná řádka a kdybych jich měl pár vypíchnout, vybral bych Domination, Zone Control a Escort. Módy není třeba nějak dlouze představovat. Většinu z nich dobře znáte z jiných her, a tak jen pro představu doplním, že jsem během hraní obsazoval zóny, táhl payload nebo bránil kontrolní bod. Bojovat pak budete v lokacích, které vám jsou dobře známe z výše zmíněných Ubisoftích her. Podíváte se tak například do San Francisca nebo New Yorku.

XDefiant - dojmy z hraní

A jak se tedy XDefiant hraje? Upřímně, velice dobře. Hra je jednoduchá jak na pochopení, tak na ovládání a pokud jste již nějakou multiplayerovou střílečku hráli, určitě vám bude známá nejedna mechanika. Připojování do hry je rychlé, což vidím jako pozitivum a za celou dobu hraní jsem se s výpadkem herního serveru setkal pouze jednou.

Zbraně potřebují dle mého názoru lehce vybalancovat ale pocit ze střelby a zpracování zbraní jsou zvládnuty na jedničku. Hra běžela při testování na PlayStationu 5 bez sebemenších záseků a technický stav tak hodnotím opět velice pozitivně. Finální verdikt je tedy zřejmý. XDefiant má potenciál na poli free-to-play stříleček uspět za předpokladu, že se o hru budou tvůrci náležitě starat. V plánu je pravidelné přidávání frakcí a nového obsahu, tak Ubisoftu držíme palce a těšíme se na plnou verzi. XDefiant by měl dorazit v průběhu léta na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One A Xbox Series.

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.